Πέμπτη, 18 Απριλίου 2024
αθλητικάΗ Εθνική Ελλάδος πάει στους 8! Νίκη επί του Βελγίου με 75-54!

Η Εθνική Ελλάδος πάει στους 8! Νίκη επί του Βελγίου με 75-54!

Η Εθνική Ελλάδος περνάει στις 8 καλύτερες ομάδες της Ευρώπης μετά την νίκη της επί του Βελγίου με 75-54. Όλα δείχνουν πως επόμενος αντίπαλός μας θα είναι η Ισπανία, ο “κακός μας δαίμονας” όπως πολλοί την χαρακτηρίζουν.

Η Εθνική μας ξεκίνησε στο πρώτο ημίχρονο παίζοντας ωραίο μπάσκετ όμως τα χαμηλά μας ποσοστά ευστοχίας έδωσαν το δικαίωμα στους Βέλγους να βρίσκονται κοντά στο σκορ και να έχουν ελπίδες πρόκρισης.

Όλα άλλαξαν στο δεύτερο ημίχρονο όμως καθώς η Εθνική παρουσιάστηκε εντελώς διαφορετική με φανερά αυξημένα ποσοστά ευστοχίας, σπουδαία άμυνα και, παίζοντας καταπληκτικό μπάσκετ, δεν άργησε να φέρει την διαφορά του σκορ σε διψηφιο αριθμό.

Συγχαρητήρια στα παιδιά που συνεχίζουν να μας προσφέρουν στιγμές χαράς και υπερηφάνειας! Επόμενος αγώνας την Τρίτη στις 7 με ( όπως όλα δείχνουν ) την Ισπανία!